کتاب بارون درخت نشین

اثر ایتالو کالوینو از انتشارات نگاه - مترجم: مهدی سحابی-داستان فانتزی

کیمیمو، یکی از نجیبان ایتالیایی قرن هجدهم، با صعود به درختان، برای ادامه عمر خود در آنجا، قیام می کند. او به طور موثر به وجود طبیعت باغی اقتباس می کند و حتی دارای امور عاشقانه است.


خرید کتاب بارون درخت نشین
جستجوی کتاب بارون درخت نشین در گودریدز

معرفی کتاب بارون درخت نشین از نگاه کاربران
دوست داشتم این کتاب رو بالای درخت می‌خوندم؛ روی شاخه‌هاش می نشستم و بارون درخت‌نشین رو توی ذهنم پررنگ‌‌تر نقاشی‌ می‌کردم.

کوزیمو لاورس دوروندو
میان درختان زیست
همواره زمین را دوست داشت
به آسمان رفت.

کوزیموی ۱۲ ساله (بارونِ آینده) به‌خاطر یه اعتراض بزرگ به خانواده‌ش، یک روز از پشت میز بلند میشه و از درخت بلوط بالا میره. کوزیموی این قصه، میگه که دیگه هرگز پای خودش رو روی زمین نخواهد گذاشت، چون از تمام قانون‌ها و تظاهرات مسخره‌ ی خانواده‌ش و آدم‌های روی زمین خسته‌س. پس فرار می‌کنه و ترجیه میده هرگز پاشو روی زمینی که قوانینش براش به هیچ‌وجه قابل تحمل نیست نگذاره. ترجیه میده روی شاخ و برگ درخت‌ها قدم برداره و از بالا شاهد زندگی خانواده‌ش و مردم باشه و کمک‌شون کنه، اما هرگز به پاهاش اجازه نده زمینی رو لمس کنن که هرگز خاطره ی آزادی رو‌ در ذهنش مجسم نکرده. کوزیمو از درختی به درخت دیگه قدم برمیداره و هرگز دلتنگ زمین نمیشه. کوزیموی درخت‌نشین پای حرفش میمونه و هرچی جلوتر میریم، تصمیمش ریشه میزنه و عمیق‌تر میشه و بیشتر به زندگی درخت‌نشینی عادت میکنه.

این‌که برادر شما همیشه بالای درخت‌ها می‌ماند، برای این است که به آسمان نزدیک‌تر باشد؟
در پاسخش گفتم:
برادرم معتقد است که برای بهتر دیدن زمین باید کمی از آن فاصله گرفت.

چقدر لذت بردم از خوندن این کتاب (به استثنای چند فصل). چقدر خوب آرمان کوزیمو رو باور کردم... و چقدر همراهی کوزیمو بالای درخت‌ها دلچسب بود و باورکردنی. ایتالو کالوینو دنیای عجیبی برام ساخت؛ که حالا مطمئنم وقتی طبق عادت همیشگیم از کنار درخت‌ها رد میشم و نگاهشون که می‌کنم... دنبال یه جفت چشم می‌گردم، دنبال یه بارون... دنبال پسری که از اون بالا کنارمون زندگی میکنه و بهتر از همه ی ما حواسش به زمین هست. اون یه آرمان داره، یه آرمان که برای خودش هم قابل تعریف نیست اما زندگی رو براش ممکن میکنه و باعث میشه با خودش حس کنه که نفس‌هاش هیچ آزاری به دیگران نمیرسونه‌ و همین دلیل میتونه برای متصل بودن به اون آرمان مبهم کافی باشه. چون صدها برابر بهتره از آرمان جنگجویی که گلوله‌ای رو شلیک میکنه و نمیدونه چرا داره این‌کارو میکنه.

بارون درخت‌نشین یه دنیای جادویی سبز رنگ و پر از شاخ و‌ برگ بین درخت‌هاس‌؛ یه روایت از نگاه‌هایی که درخت‌ها رو‌ جستجو میکنن، از اتصال زمین و چندقدم بالاتر، از نفس‌هایی که بین برگ درخت‌ها به پایانشون نزدیک میشن و از وجودی که هرگز دلتنگ لمس زمین زیر پاهاش نشد و پای حرفش ایستاد. که از نگاه خودش، در مقایسه با قدم‌های نامطمئن ما روی زمین سفت و وسیع، قدم‌هایی استوارتر روی شاخه‌‌های شکننده ی درخت‌ها برداشت و به آرمانی که زندگیش رو بهش متصل کرده بود شک نکرد و ادامه داد.

در نظر داشت در فصل پایانی پیش‌نویس قانون اساسی کشوری آرمانی بر فراز درختان، این موضوع را بپروراند: نگارنده، پس از بنیادگذاری کشوری آرمانی بر فراز درختان، و مطمئن شدن از اینکه همه ی جهانیان در میان شاخه‌ها جا گرفته‌اند و خوشبخت زندگی می‌کنند، خود از درختان پایین می‌آید و در روی زمین - که دیگر هیچ‌کس در آن نمانده است - به زندگی می‌پردازد.


مشاهده لینک اصلی
کتاب بسیار خوشخوان و دلنشینه و یه جاهایی از ریتم میفته ولی کلا کتاب دوست داشتنی ای بود.
سرو کله افراد مشهوری چون ناپلئون و ولتر و بقیه هم تو کتاب پیدا میشه.
پایان بندی کتاب رو خیلی دوست داشتم.
ترجمه مرحوم سحابی هم عالی.

مشاهده لینک اصلی
** اسپویلر هشدار ** در Calvinos بارون در درختان یک پسر ایتالیایی قرن هجدهم به درختان می رسد و از رفتن به پایین. نه عشق و نه جنگ، انکار Cosimo از زندگی زندگی خود را در عنصر گیاهی او. حتی هنگامی که توسط دزدان دریایی مورد حمله قرار گرفت و به دریا انجام شد، او در مأموریت کشتی ها قرار دارد. عاشقانه های او با Ursula و ویولا سقوط راه برای تعهد خود را به درختان - عشق واقعی خود را. @ من چوب جنگلی را در آن زندگی می کنم .. @، می گوید کیمو، نهایی درخت هجر. این داستان به قدری ضخیم با درختان است که سقفهای حیاطی انسانی را پوشش می دهند و میمون می تواند رم را ترک کند و از درخت به درخت کاسته شود تا به اسپانیا برسد بدون آنکه لمس زمین شود. @ از پشیمانی آینده و ظهور تساوی ناخوشایند توسط نسل های بدون رعب و هتک حرمت @ هنگامی که @ هیچ کسیمو هرگز درختان را دوباره راه می اندازد. @ با چند نقطۀ نقاشی داستان را به جلو می اندازد، این رمان به یک افسانه پویا تبدیل می شود، 200 صفحه به همراه صفحات درگیر ایجاد یک موجود اسطوره ای زندگی Cosimos به عنوان افسانه در رمان تبدیل می شود. مرد کوهنوردی @ Ombrosa @ در بخش «هیولا»، بین هرمافوردیت و سیرن قرار گرفته است. @ کیمیمو، شورشی فوق العاده ای، اوووپیا شخصی خود، زندگی در درختان را ایجاد می کند. او می نویسد: \"قانون اساسی یک دولت ایده آل در درختان، جمهوری خیالی Arborea @ و epitaph خود را می خواند، @ Cosimo Piovasco دی Rondo - زندگی در درختان - همیشه عشق به زمین - به آسمان رفت. @

مشاهده لینک اصلی
چه عوضی از حالا به بعد، یکی از آن کتاب هایی که من به طور بی پایان توصیه می کنم و به بچه ها و بزرگسالان بی پایان می دهم! برخی از فصل ها، مانند سنگ تراشی، به سادگی چشمگیر هستند! و آخرین احساسات خالص است! و همانطور که نوشته شد !! من همچنان مایل هستم که Ombrosa را ببینم و شرکت Cosimo را در بالای بعضی بلوط برگ بگزارم! بنابراین یک کتاب یک حرفه ادبی را توجیه می کند. از آنجا که من یک طرفدار بی قید و شرط از ایتالیا کالوینو هستم !!!

مشاهده لینک اصلی
برجسته در Top 5 Italo Calvino Books: https://www.youtube.com/watch؟v=wHHJq... یکی از غم انگیز ترین داستان های عشق تا به حال، و تلاش شگفت انگیز، تخیلی. در میان ایتالیایی ها، رمان های فانتزی بهترین (فانتزی)، و یک کتاب کالوینس، زمانی که اختراع و شبیه سازی، به طور موثر با کاراکترهای باهوش و عمیق انسانی مرتبط می شوند.

مشاهده لینک اصلی
کالوینوس کتاب به یاد ماندنی ترین. یک باروک (در تنظیم، اگر نه در سبک) شاهکار، اما قابل دسترسی توسط هر کسی. یکی از کتاب های مورد علاقه من در تمام دوران.

مشاهده لینک اصلی
بین بهشت ​​و زمین، بین واقعیت و فانتزی. در این دنیای میانه ای است که حوادث بارون شایع است، با شخصیت های آن و ماجراهای خود شکل می گیرد. و شاید هدف اصلی کالوینو این است که خود را در مقابل یک انتخاب قرار دهیم. برای ایستاده کوزیمو، فرار از واقعیت سفت و سخت و تامر، و یا در سمت از همه قربانیان دیگر از یک تحرک خیره شود، اما تقریبا واجب؟ وظیفه نویسنده این است که یک پاسخ صریح را ارائه کند، هر یک از خطوط، حقیقتش را می خواند و حق را پیدا می کند. آنچه مسلم است این است که یک اثر ایتالو کالوینو متوجه باور نکردنی زیبا، جریان از طریق وسعت عظیمی از ژانرهای، بدون از دست دادن متقابل افسانه طنز که مشخصه نه تنها کتابشناسی نویسنده، بلکه بسیار شخص او. روایت Lintreccio است در زمان درخشان، از رشد شدت اجرا می شود که از طریق داستان، با بهترین نقاط ممکن linserimento بالا احساسات @ @ لحظات، نشانه تسلط دانستن نوشتن است. توصیف ها، با تمام جزئیات دقیق و بدون جزئیات آنها، یک ظرف خوشمزه است که از آن به طعم های مختلف بو و طعم شاعرانه. شخصیت ها، به ناچار از عظمت از طرح و شرایط ایجاد شده توسط کالوین پشتیبانی، تعریف کاملا و هستند برجسته از رمان، اگر ما سبک نویسنده فوق العاده ای است، یک هنرمند واقعی کلمه، قادر به عنوان چند حذف هرگز به ترک به اضطرابهای اعتدال، تمرینات سبک و بی فایده بروید. کالوینو موفق به ما در داستان را حتی بدون آن تحقق، به یک کرامت روایت بزرگ به یک وضعیت که تکامل می یابد، بیشتر، ظاهرا، بی معنی به نظر می رسد. و این نتیجه این ابهام بین عمق و موتور سطح است که به همه چیز قدرت و سرعت می دهد

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بارون درخت نشین


 کتاب دستکش سفید
 کتاب دزد واقعی
 کتاب کارآگاه کرگدن در باغ وحش مرموز 6
 کتاب مترو 2034
 کتاب سرمگس می رود به جنگ مگس کش!
 کتاب خانه فیوری ها