کتاب رهنمودهایی برای نزول در دوزخ

اثر دوریس لسینگ از انتشارات ماهی - مترجم: علی اصغر بهرامی-داستان فانتزی

چارلز واتکینز، استاد کلاسیک در دانشگاه کمبریج، در این رمان بلندپروازانه جنون و آزادی که برنده جایزه بوکر نامزد جایزه شده است، "زندگی درونی" فریبنده ای را در زندگی مدرن تصور می کند. دچار شکستگی شده و به بیمارستان روانی محدود شده است، زیرا دوستان و پزشکان او را به واقعیت بازگردانده اند. اما واتکینز به یک ماجراجویی عظیم پیکولوژیکی که او را از یک قایق ریسندگی در اقیانوس اطلس به یک شهر سنگی ویران شده در یک جزیره گرمسیری به سوی سفر بیرونی فضایی از طریق آوازهای سیاره می برد، آغاز کرده است. همانطور که او در ذهن خود از طریق حافظه حرکت می کند و دورتر از حد تخیل است، پزشکان او سعی می کنند او را با مواد مخدر قوی تر، در رقابت برای روح خود، تحت الشعاع قرار دهند. در این رمان تحریک آمیز، لسینگ ما را در یک سفر هیجان انگیز به قلمرو به ندرت چشم انداز ذهن درون ما می برد.


خرید کتاب رهنمودهایی برای نزول در دوزخ
جستجوی کتاب رهنمودهایی برای نزول در دوزخ در گودریدز

معرفی کتاب رهنمودهایی برای نزول در دوزخ از نگاه کاربران
در ابتدا، این به عنوان یک مبارزه بود، به طوری که من به طور طبیعی دستورالعمل ذهن خواسته بود فصل و بخش هایی از این جریان آگاهی و کار سخت است. داستان مردی که در لندن سرگردان بود، حافظه بود. بخش اول کتاب به نظر می رسد در مورد آنچه که در ذهن او اتفاق می افتد و در مورد سرگردان یک مرد در یک جهان فوق العاده است. نقش دو نفر از پزشکان و کارکنان پرستاری جالب است و از نظریه های روان شناختی آن زمان پیروی می کنند. ما یاد می گیریم که یک مرد دانشگاهی است که در میان دیگر چیزها اسطوره یونان را تعلیم می دهد و این قسمت قبل از کتاب (تأثیر The ادیسه قوی است) در بخش دوم کتاب، ما با همسر و دوستان و همکلاسی های دیگرمان ملاقات می کنیم و چیزی از گذشته اش یاد می گیریم. سعی نکنید بیش از حد دور بشوید، مرد انتخاب (از طریق درمان) را انتخاب می کند که آیا می توانید او را بازیابی کنید حافظه و یا با واقعیت جدید خود، که تنها کسی است که می داند، باقی می ماند. هر دو گزینه نشان می دهد که از دست دادن است. در مورد آن چیست؟ لایه های زیادی از معنا وجود دارد. اما جنون به وضوح به عنوان یک ساختار اجتماعی دیده می شود و عقلانیت تمام آن چیزی نیست که ساخته شده باشد !!!

مشاهده لینک اصلی
این کتاب واقعا من را شگفت زده کرد. برای نیمه اول، به رغم این واقعیت که من از داستانهای موازی لذت بردم (مردی که در ذهنش از دریا غرق شد و همان مردی در یک نهاد روانشناسی با پزشکانی که سعی در کشف معامله اش داشتند)، من زمان زیادی را صرف حفظ علاقه به عبارات طولانی جریان آگاهی. من می توانستم ببینم که آنها مناسب بودند تا سردرگمی و تنهایی اساتید را در سفر ذهنی خود نشان دهند، اما وقتی که کتاب را قبل از خواب گذاشتم، بیدار نشدم. همانطور که داستان در ذهن او ادامه داشت، با این حال، آن را باید کمتر بازتابنده و بیشتر عمل بسته بندی شده، به اندازه کافی برای من به قدردانی از پروسس و هنوز هم سرگرم کننده است. کمی بیش از نیمه از طریق کتاب، ماهیت @ Descent @ واضح تر شد، و برای من این زمانی بود که چیز واقعا برداشته شد. بخش متشکل از مکاتبات بین استاد، پزشکان و مردمش از زندگی او جذاب بود، و در تمام این واقعیت های مختلفی شکل می گرفت. این کتاب کمی شروع سختی است، اما بسیار ارزشمند است.

مشاهده لینک اصلی
او دارای برخی از عبارات دوست داشتنی و اشاعه شعر است، که باعث می شود برای خواندن زیبا و منحصر به فرد. با این حال، نیمه اول کتاب کاملا درک شده است و من با نتیجه گیری راضی نشدم. این قطعا وعده داده بود، و شاید دوست دارم آن را بهتر در خواندن دوباره.

مشاهده لینک اصلی
در انتظار بازدید

مشاهده لینک اصلی
لسینگ برخی از ایده های سرد در این کتاب دارد، اما اعدام غلط است و سالها وحشتناک نیست. بخش های بسیار خوبی در نیمه دوم، بخش یوگسلاوی به خصوص وجود دارد، اما اولین 200 صفحه یا بیشتر، یک لجن سخت بود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب رهنمودهایی برای نزول در دوزخ


 کتاب هری پاتر و سنگ جادو
 کتاب روزی که مداد شمعی ها دست از کار کشیدند
 کتاب ابزار فانی - شهر استخوان ها 1
 کتاب مترو 2034
 کتاب جویندگان مقبره 5
 کتاب طلسم سیاه دل