کتاب رویای جورج ار

اثر اورسلا کی.لوگوین از انتشارات کتابسرای تندیس - مترجم: حسام جنانی-داستان فانتزی

جورج می‌دانست هر زمان که کسی هست را انکار می‌کرد، نیستی، اجبار، خیال‌پردازی و وحشت‌هایی که گرد می‌آمدند تا خلا را پر کنند، او را به تسخیر خودشان در‌می‌آوردند. اما خلا آن‌جا بود. زندگی او فاقد واقعیت بود. توخالی بود. رویا چیزی را خلق می‌کرد که نیازی به بودنش نبود، سست، فرسوده و هرزه شده بود. اگر هستی این بود، شاید همان خلا بهتر می‌بود.


خرید کتاب رویای جورج ار
جستجوی کتاب رویای جورج ار در گودریدز

معرفی کتاب رویای جورج ار از نگاه کاربران
من به عنوان خوانده شده به عنوان خوانده شده از بهشت ​​در قطار رفت و آمد به پورتلند، بنابراین تنظیم این کتاب فوق العاده واقعی بود. با توجه به بسیاری از ساختمان های جهان در رمان که نوشته شده و بازنویسی شده بود، این بود که دارای نشانه های آشنا مانند Ankeny، Willamette، کالج رید و غیره، هر دو در صفحه من و خارج از پنجره من است. رمان خود را بر روی یک مرد متمرکز جورج Orr، که توانایی رویای واقعیت های مختلف را دارد، که واقعیت های جاری را که خودمان را جایگزین می کند، جایگزین می کند. جورج Orr، در عوض، به ندرت بی فایده است و به زودی زیر نفوذ دکتر هایبر، یک دانشمند رویا با یک مجموعه خداوند، تحت پوشش درخواست درمان هرج و مرج منجر می شود. من طرح و تنظیمات پورتلند را دوست داشتم. اگرچه احساس می کنم این روایت در داستان کوتاه (چگال) یا در یک فیلم (بصری) موثرتر باشد؛ فرمت رمان احساس کمی کشید. سه ستاره

مشاهده لینک اصلی
Hithe of Heaven یک داستان علمی تخیلی مستقل از همان نویسنده است که سری Earthsea را نوشت. سبک نوشتی به نظر می رسید که برای من بسیار متفاوت بود که احساس می کردم نویسنده ی دیگری نوشته بود. فرضیه فوق العاده بود، ایده ها و سوالات فکری بود، و اعدام بود، خوب، من نمی دانم. هرگز منو ندیدم من برای یک دوره کوتاه مدت علاقه مند می شوم، پس توجه من سرگردان خواهد بود و باید کتاب را برای انجام کاری دیگر بگذارم. این کتاب در مورد یک شخصیت است که می تواند به معنای واقعی کلمه جهان را با رویاهای خود تغییر دهد. گاهی اوقات او یک رویا است که به ویژه زنده و قدرتمند است و زمانی که او از خواب بیدار می شود، او دارای دو مجموعه خاطرات است: حافظه ای از آنچه که پیش از رویای آن وجود داشت و خاطرات گذشته که هرگز از آن گذشت. بقیه بشریت تنها مجموعه جدیدی از خاطرات را به یاد می آورند. چه اتفاقی می افتد اگر این قدرت را مهار کند؟ آیا می توانید از قحطی، طاعون، نژاد پرستی و جنگ خلاص شوید؟ آیا اخلاق برای انجام این کار است؟ عواقب آن چیست؟ من این فرض را دوست داشتم و داستان جالب بود. من شخصیت اصلی را خیلی دوست داشتم، هرچند که انفعالش در زمان من را ناراحت کرد. یکی دیگر از شخصیت های اصلی این داستان، من را متوقف کرد، همانطور که من فکر می کردم، با غرور و ناتوانی اش در فراتر از دیدگاه باریک خود دیدم. و مونولوژیستهای مستقل او. من فکر می کنم این مونولوگ ها یکی از دلایلی بود که من از دست دادن علاقه به کتاب ادامه داشتم. این یکی از آن کتاب هایی است که تا به حال به شما پاسخ نداده است. شخصیت های غیر قابل اطمینان که درک آنچه اتفاق می افتد وجود دارد، بنابراین شما هرگز کاملا مطمئن نیستید که چه چیزی گفته می شود دقیق، اشتباه یا فریب عمدی است. پایان نیز بسیار فازی از نظر چگونگی (یا اگر) هر چیزی حل شد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب هایی مانند این باعث می شوند که من واقعا از Goodreads قدردانی کنم. این با مفاهیم پیچیده و نمادین بسیار متراکم بود که مرا مبهوت می کرد، اما خواندن نظرات دیگران در اینجا (و بحث در مورد افراد خواندنی) به من کمک کرد تا آن را درک کنم. رویاهای جورج اورا می توانند واقعیت را شکل دهند. جورج کاملا یک فرد منفعل است. او هیچ طرح یا ایده های عالی ندارد، او به این معنا نیست که علامت خود را در جهان به نمایش بگذارد، و فقط خوشحال است که چیزها را بپذیرد. بنابراین هنگامی که او متوجه می شود قادر به شکل دادن به جهان است در حالی که او خواب به نظر می رسد کمی ناامید شده است. او به دکتر هابر اشاره کرد، که در ابتدا معتقد است که جورج دیوانه است، اما بعد از اینکه او هیپنوتیزم می کند و به او می گوید چه چیزی برای خوابیدن، متوجه می شود که کاملا صحیح است و همچنین دارای قدرت عظیم است. او شروع به تعجب جورج و استفاده از قدرت خود را برای بهبود جهان است، اما پیشرفت های خود را به طور کامل به برنامه ریزی. فکر کردم این کتاب جذاب بود. جهان درون آن همیشه در حال تغییر در راه های بی شمار است، اما من می توانم آن را به وضوح در ذهن من را ببینید. در خلال این داستان، داستان اخلاقی است که نشان می دهد که هیچ دیدگاه فردی جامعه نمی تواند یک «درست» باشد، که واقعا برای بهبود همکاری جهانی لازم است، که مجبور کردن یک جهان بینی بر هر کس متعهد است که شکست بخورد و توانایی احترام به دیدگاه های دیگران (به جای اینکه از دیدگاه اخلاقی خود با نظرات شخصی خود صلح کند) یک ویژگی مهم و کم ارزش است. Orr یک شخصیت غیر معمول و غالبا خشمگین است. در تمایل خود به چیزهایی که فقط به آنها اجازه می دهد و به دیگران اجازه می دهد تا آنها را به آرزوی خود برسانند، او همچنین اجازه می دهد که هابر بتواند به طور شگفت انگیزی عمل کند و باعث ایجاد عوارض زیادی شود. این سوال را مطرح می کند، در چه نقطه ای ایستاده است و هیچ چیز از نظر اخلاقی اشتباه نیست؟ هنگامی که غیرفعال به طور فعال بدل می شود؟ این یک کتاب عالی برای یک باشگاه کتاب است. وجود دارد به عنوان بسیاری از رشته ها و ایده هایی که می تواند از هم جدا و تجزیه و تحلیل.

مشاهده لینک اصلی
البته دوباره خواندن. البته چند سالی است که از این مجددا بازدید کردم. من باید پذیرفتم، این کتاب مورد علاقه من توسط LeGuin نیست - بنابراین تقریبا به 4 ستاره دادم چون من فکر می کنم بیشتر کار او بهتر است. با این حال، در طرح بزرگ کتاب همه خارج از آن، و توجه به جای خود را در تاریخ داستان علمی تخیلی - واقعا شایسته است 5. بسیار بسیار ایده کتاب. فرض: جورج Orr، مرد غیر مجاز به شیوه های دیگر، به این باور است که رویاهای او حقیقت دارند. این به همان اندازه خوب نیست که به نظر می رسد: آن را دوست ندارد او بر آنچه که او رویاهای کنترل. و تمام رویا ها دلپذیر نیست ... یا اخلاقی نیستند. در جستجوی درمان، او به یک روانشناس می رود. همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، متخصص خواب در ابتدا شک و تردید است - اما به زودی به یک مؤمن تبدیل می شود. به جای تلاش برای درمان اور، او به دنبال استفاده از توانایی Orrs به ​​هر دو خود را aggrandize و بهبود جهان است. متاسف است که درمانگر او استفاده می کند او را به عنوان ابزار در برابر اراده خود، Orr بعدی به دنبال یک وکیل است. آیا مطمئن نیستید که آیا چیزی است که او میتواند برای کمک به آن انجام دهد، اما مایل است تلاش کند. Orr به تدریج ارتباط خود را با او ایجاد می کند، از طریق یک سری از واقعیت های تغییر ... شخصیت های Orr، دکتر Haber، و وکیل Heather LeLache پیچیده و قابل اعتماد هستند، هر چند که آنها تا حدودی نماینده انواع است. چشم اندازهای دودویی برای آینده ممکن است، تا حدودی مبهوت، به سختی احساس می شود به تاریخ داده شده است. نگرانی های ما خیلی تغییر کرده است (یا به جای آن، LeGuin در مورد مسائلی که واقعی ماست، کاملا پیش بینی شده است.) موضوع اصلی کتاب، اخلاقی بودن استفاده از قدرت است. این بحث ها و بحث های مختلف و جنبه های موضوع را بدون ارائه پاسخ سریع و آسان مورد بحث و بحث قرار می دهد. تحریم و ارزشمند است. مجله های کتابی این کتاب را برای اولین بار در قالب کتاب الکترونیکی منتشر کرده است. و NetGalley به من یک کپی داد. زمان برای به روز رسانی از کاغذ کاغذی قدیمی!

مشاهده لینک اصلی
کاملا یک کتاب جالب و هیجان انگیز است. اگر شما در توان خود برای تغییر جهان هستید، آیا شما وظیفه ای برای انجام این کار دارید؟ اگر شما کنترل تغییرات را نداشته اید چه؟ جورج Orr می تواند @ به طور موثر @، با رویاهای خود را به طور کامل با تغییر برگشت به عقب. او از رویاهایش وحشت زده، و شاید او نیز باشد. از سوی دیگر روان شناس او، هابر، پتانسیل واقعیت را به نفع او می بیند. بیشتر این کتاب در مورد پیامدهای ناخواسته دخالت در واقعیت است. آرزوی صلح بر روی زمین منجر به جنگ در فضا می شود. تمایل به پایان دادن به نژادپرستی منجر به بشریت یکنواخت خاکستری پوست می شود. Orr از این پیامدهای ناخواسته وحشت زده شده است، تا جایی که آنها توسط آنها فلج می شوند و Haber کاملا بی فایده است. هر چیزی که اشتباه می رود، می تواند ثابت شود. هر گونه از دست رفتن زندگی به علت ثانویه است. به پایان می رسد به معنی. تغییرات زیادی در واقعیت جالب هستند، به ویژه در چگونگی ساخت آنها بر یکدیگر. متاسفانه Orr خودم خیلی جالب نیست هس مردی کسل کننده است، به طوری که به طور متوسط ​​به هر طریقی که عملا نامرئی است، تقریبا بدون خواسته خودش باشد. در اکثر کتابها، او حتی شخصیت جانبی مبهم جالب نباشد. این قطعا توسط طراحی و شخصیت های دیگر (Haber و عشق علاقه Heather) شخصیت های عظیم است که برخی از آن فضای مرده را تشکیل می دهند. خداحافظی، زیرا Orr خود می تواند یک کتاب کوچک را کشته باشد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب رویای جورج ار


 کتاب ماه نو
 کتاب گریگور و نفرین خونگرم ها
 کتاب صیاهی
 کتاب جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آن ها
 کتاب سرزمین شگفت انگیز از
 کتاب سرزمین اکتبر